„Pomaganie przez wspinanie” – wystawa zdjęć z wyprawy charytatywnej na Denali
02 lipca - 31 sierpnia

„Nie ma rzeczy niemożliwych” to motto Pawła Klejbora, który w maju 2019 zdobył najwyższy szczyt Ameryki Północnej, a jednocześnie najzimniejszą górę świata – Denali. Tym razem Paweł wyprawę dedykował Bartkowi, któremu chce stworzyć „Bezpieczny pokój”. Zwieńczeniem akcji podróżnika jest wystawa wyjątkowych zdjęć w naszym Centrum Handlowym Osowa, na którą serdecznie zapraszamy.

Paweł Klejbor to nie tylko podróżnik, ale człowiek o wielkim sercu. Jego pasją od lat jest żeglarstwo, fotografia oraz góry. Te dwa ostatnie łączy ze sobą, zdobywając kolejne szczyty w koronie Ziemi, przy okazji pomagając swoim podopiecznym w akcjach charytatywnych. Tym razem była to zakończona sukcesem wyprawa na Denali, najwyższy szczyt Ameryki Północnej.

Wystawa fotografii skupia się na ostatniej wyprawie w góry Alaska i zdobycie najwyższego szczytu Parku Narodowego Denali w Stanach Zjednoczonych. Trzydzieści fotografii poprowadzi odbiorcę przez trudy wyprawy w niesprzyjających warunkach – niskie temperatury, przy których opadasz z sił, przepiękne widoki, obozy członków ekspedycji, życie na Alasce i finalnie zdobycie samego szczytu na wysokości 6190 m npm.

Uwiecznionej na fotografiach wyprawie Pawła Klejbora towarzyszył szczytny cel – alpinista od lat wspiera charytatywnie podopiecznych, więc przy okazji zdobycia Denali pod hasłem „Pomaganie przez wspinanie” była to pomoc dla Bartka Zawadzkiego – niewidomego chłopca po wielu operacjach oczu i mającego problemy z kręgosłupem. Już przed samą wyprawą udało się zebrać 14 tysięcy złotych na wózek odpowiedni dla Bartka, który wkrótce do niego dotrze. Osiągając ten cel ekipa postawiła sobie kolejny – „Bezpieczny pokój” dla chłopca, dostosowany do jego rehabilitacji i poruszania się na wózku. Zbiórka trwa do 17 lipca, kiedy to firma przeprowadzająca remont rozpoczyna prace.

CH Osowa jako partner akcji zaprasza miłośników gór i podróży na niezwykłą wystawę trwającą od 2.07 do 31.08 oraz na spotkanie z podróżnikiem, które odbędzie się 28.07. To niezwykła okazja, aby posłuchać niecodziennej, górskiej opowieści ze szlaków górskich, aby osobiście porozmawiać z podróżnikiem, a także obejrzeć kolekcję wyjątkowych, klimatycznych zdjęć.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia CH Osowa.

Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

 

pomaganieprzezwspinanieosowa_04072019_mini2