„Dyskretna ulotność krajobrazu” wystawa fotografii Wojciecha Junga
02 września - 31 października

„Dyskretna ulotność krajobrazu” wystawa fotografii Wojciecha Junga

Już od września w naszym Centrum rusza kolejna wystawa wyjątkowych fotografii – tym razem autorstwa Wojciecha Junga, rodowitego gdańszczanina i fizyka, którego największą pasją jest fotografia.

 Wojciech Jung urodził się i mieszka w Gdańsku, gdzie ukończył fizykę na Uniwersytecie Gdańskim. Jak prawie każdy pasjonat fotografii, od dziecka interesował się otaczającym go światem i tym, jak można go uchwycić na skrawku papieru.

Już jako nastolatek wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie od początku był jego aktywnym członkiem, biorąc udział w wielu wystawach. 

„Aparat fotograficzny pozwala realizować własne pomysły na zapisywanie otaczającej nas rzeczywistości. A taki zapis jest dla mnie istotą fotografii” mówi fotograf.

Prezentacja prac to jedna z kilku powstałych, na przestrzeni wielu lat, wystaw indywidualnych fotografa. Ulubionym tematem autora jest otaczający nas krajobraz, co można zauważyć na jego pracach: fascynujące detale, ujęcia naturalnie występujących tekstur w przyrodzie, piękne widoki, sceny, uchwycone w nietypowy sposób w różnych sytuacjach i momentach w roku.

„Nad tytułem wystawy zastanawiałem się bardzo długo, często z pomocą znajomych. Zdecydowałem się na „Dyskretną ulotność krajobrazu”, co ma oznaczać, że zarejestrowane obrazy pojawiły się niespodziewanie w różnych miejscach i były nie do powtórzenia w innym czasie” wspomina Wojciech Jung.

CH Osowa zaprasza wszystkich miłośników fotografii na tą wyjątkową wystawę, która potrwa od 2 września do 31 października.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia CH Osowa.

Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

wystawaosowa_03092019_mini2