Godziny otwarcia

Centrum handlowe
Poniedziałek: 10:00 – 21:00
Wtorek: 10:00 – 21:00
Środa: 10:00 – 21:00
Czwartek: 10:00 – 21:00
Piątek: 10:00 – 21:00
Sobota: 10:00 – 21:00
Niedziela: 10:00 – 20:00
Auchan

Pon-Sob: 07:30 – 22:00
Niedziela: 08:00 – 21:00

Bank Millenium

Pon-Sob: 10:00 – 18:00

Cukiernia Raszczyk

Pon-Sob: 08:30 – 21:00
Niedziela: 09:00 – 20:00

Cukiernia Sowa

Pon-Sob: 09:00 – 21:00
Niedziela: 09:00 – 20:00

In Medio

Pon-Sob: 09:00 – 21:00
Niedziela: 09:00 – 20:00

MAX BURGERS

Codziennie 09:00-22:00

McDonald’s

Pon-Sob: 09:00 – 21:30
Niedziela: 09:00 – 20:00

Zen Thai

Pon-Sob: 09:00 – 21:00
Niedziela: 09:00 – 20:00

Kontakt

CH Osowa

ul. Spacerowa 48
80-299 Gdańsk
tel.: 58 552 53 55
e-mail: osowa@sierrabalmain.com

„Dbamy o pszczoły razem z CH Osowa” – dowiedz się więcej o niezwykłym życiu pszczół!

Wiecie, że w Polsce żyje około 470 gatunków pszczół? Słyszeliście o pszczelim tańcu, dzięki któremu pszczoły komunikują się między sobą? Te i inne ciekawostki znajdziecie w specjalnej, pszczelej książeczce, którą można pobrać z naszej strony internetowej! Z broszurki dowiecie się, dlaczego pszczoły są tak ważne dla naszego środowiska oraz co możemy zrobić, by pomóc w przetrwaniu pszczelego gatunku.

Książeczka „Dbamy o pszczoły razem z CH Osowa” w wersji drukowanej trafiła już do rąk przedszkolaków i uczniów osowskich placówek edukacyjnych podczas V Osowskiego Eko Festynu. Teraz udostępniamy ją na naszej stronie internetowej, aby cenne informacje o pszczołach dotarły do jak największego grona osób!

Życzymy przyjemnej lektury!

PSZCZOŁY MAJĄ WOLNE

Jak mija lato naszym pszczołom? Na odpoczynku i… konsumowaniu! Pszczoły w sezonie wiosennym i na początku wakacji bardzo się napracowały – wyprodukowały aż 60 kilogramów miodu. Pyszny i odżywczy miód, bogaty w najlepsze składniki, będzie nagrodą w niejednym konkursie organizowanym przez nasze Centrum.

Tymczasem nasze pszczoły po wykonanej pracy już przygotowują się do zimy. Na ulach zamontowano specjalne nadstawki z pokarmem, by owady mogły się odpowiednio najeść i przetrwać nadchodzące chłody. Pszczoły posilają się syropem cukrowym – dbamy, by miały go pod dostatkiem.

Choć nie ma już nektaru, niektóre pszczoły wylatują z ula po tak zwany późny wziątek z nawłoci – roślin stanowiących pożytek okresu późnoletniego i jesiennego. Dzięki temu, że nawłoć kwitnie w sierpniu i wrześniu, owady mogą zbierać jeszcze pyłek. Jednak te, które chcą wciąż pracować, będą miały mniej czasu na to, by się porządnie najeść. Dlatego zbiory sierpniowe są bardzo małe – koncentrujemy się na tym, by pszczoły odpowiednio nakarmione przetrwały zimę.

Zebrany przez nas miód znajduje się już w słoiczkach i jest gotowy, by trafić w Wasze ręce. Obserwujcie uważnie nasz fanpage oraz stronę www, by brać udział w konkursach i wygrać ten drogocenny, złoty płyn!

CO SŁYCHAĆ W OSOWSKIM ULU?

Po zimie z naszych uli na pierwszy oblot wyleciało blisko 300 tysięcy pszczół! Wiecie, czym w tej chwili zajmują się nasze pszczoły i kiedy zaczną produkować miód?

Wiosenna pogoda stanowi idealne warunki do działania dla tych małych stworzeń. Osowskie pszczoły zaczęły nosić pyłek, a matka zaczęła czerwić, czyli składać jaja do komórek plastra, dzięki czemu pszczela rodzina może się rozrastać. Rośliny już nektarują, a to oznacza, że pszczoły ruszyły również z produkcją miodu. Powinien on być gotowy w okolicach lipca bieżącego roku.

Miód wytworzony przez osowskie pszczoły będzie opatrzony naszą marką, a osoby, które wezmą udział w przyszłych konkursach czy loteriach organizowanych przez CH Osowa, będą miały szansę go wygrać i spróbować! Z racji bliskości ogródków działkowych i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z którym graniczy nasze Centrum, można spodziewać się miodu wielokwiatowego i lipowego. To, ile miodu powstanie w jednym ulu, zależy od pożytków i pogody, ale możliwe, że w jednym ulu wytworzonych zostanie aż 20 kilogramów miodu.

Miejska pasieka, znajdująca się przy naszym Centrum, powstała w lipcu 2017 roku we współpracy z Pszczelarium. Miała na celu ochronę pszczół oraz przywrócenie bioróżnorodności w regionie, ponieważ pszczoły jako gatunek są zagrożone wyginięciem, głównie z powodu stosowania pestycydów przez rolników. W miastach nie używa się oprysków na masową skalę, dlatego też narodził się pomysł na tworzenie miejskich pasiek. Do projektu przyłączyło się również Centrum Handlowe Osowa i dzięki temu na górce pod lasem za parkingiem bocznym Centrum Handlowego postawiono pięć uli. Pszczoły na dobre zadomowiły się w wielkich aglomeracjach i produkują pyszny, zdrowy, oryginalny miejski miód!

W najbliższym czasie w naszym Centrum planowane są pszczele warsztaty, które przybliżą wszystkim życie i działalność tych dzikich owadów, a także utworzenie placu zabaw dla dzieci w kształcie ula, gdzie najmłodsi będą się uwrażliwiać na los tych małych stworzeń.

Aby dowiedzieć się więcej o pszczołach, zachęcamy do pobierania książeczki „Dbamy o pszczoły razem z Centrum Handlowym Osowa” z naszej strony internetowej! W broszurce między innymi znajduje się rozdział, mówiący o tym, co można zrobić, by ratować pszczeli gatunek.

Chcesz więcej?

Każdy dzień to nowe promocje!

Odwiedź nasze sklepy i korzystaj z niskich cen.

PROMOCJE

Bądź na bieżąco!

Będziemy informować Cię o najnowszych wydarzeniach i promocjach.

Administratorem danych osobowych jest Stage Osowa sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 03-802), przy ul. Skaryszewskiej 7 (zwana dalej Spółką). Dane osobowe w zakresie podanym w formularzu będą przetwarzane przez Spółkę w celach marketingowych, zgodnie z wyrażoną zgodą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Spółki, jak też podmiotom udzielającym wsparcia Spółce na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia, jak też udostępnione podmiotom, o których mowa w klauzuli zgody. Dane osobowe przetwarzane w ww. celu będą przetwarzane do czasu odwołania zgody na poszczególny cel, w przypadku jej wyrażenia. Każda osoba posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej odwołaniem. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Podając adres e-mail wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Stage Osowa sp. z o.o. w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności centrum handlowego Osowa drogą elektroniczną na podany adres e-mail.
Podając numer telefonu wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Stage Osowa sp. z o.o. w celu marketingowym, realizowanym poprzez wysyłanie informacji handlowych dotyczących działalności centrum handlowego Osowa w postaci SMS na końcowe urządzenie telekomunikacyjne – telefon komórkowy, którego nr podano powyżej.

Chcesz się wypisać z newslettera?