Za nami pierwszy Jarmark „Żuławskie Smaki” w Centrum Handlowym Osowa
20 września

Wrzesień w Centrum Handlowym Osowa rozpoczął się bardzo apetycznie. W pierwszy weekend miesiąca wystartował Jarmark „Żuławskie Smaki”, podczas którego zaprezentowano lokalne smakołyki z Żuław. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 1-2 października.

W pierwszy weekend września do Centrum Handlowego Osowa zjechali regionalni przedsiębiorcy z Żuław, którzy zaprezentowali swoje produkty – w tym m.in. sery, wyroby z dziczyzny oraz przetwory owocowe. Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic cieszyły się wytwarzane według tradycyjnych receptur swojskie wędzonki i kiełbasy, aromatyczne miody oraz przetwory warzywne w słoikach – ogórki kiszone, buraczki, kapusta kiszona.

„Było aromatycznie i przede wszystkim apetycznie – tak w skrócie można opisać pierwszą odsłonę Jarmarku ‘Żuławskie Smaki’. Liczni klienci odwiedzający lokalnych wystawców utwierdzają nas w przekonaniu, że tego typu inicjatywy są potrzebne, a mieszkańcy Trójmiasta i okolic są otwarci na zdrową i nieprzetworzoną żywność regionalną” – mówi Aleksandra Słowińska, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

„Żuławskie Smaki” to cykliczne wydarzenie, które odbywa się w Centrum Handlowym Osowa w pierwszy weekend każdego miesiąca. Kolejny Jarmark prosto z Żuław odbędzie się w dniach 1-2 października.