Wystawa „Osiedle naszych marzeń” w CH Osowa
31 maja

Jeziora, dużo zieleni, place zabaw, szerokie drogi, a nawet plaże. Tak wyobrażają sobie wymarzone osiedla dzieci, które wzięły udział w VI Eko Festynie. Obecnie ich rysunki, mapy, wyklejanki można podziwiać w CH Osowa na wystawie „Osiedle naszych marzeń”.

Eko Festyn w dzielnicy Osowa zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Inne jest Piękne” po raz szósty. Zaproszone do udziału w wydarzeniu dzieci miały za zadanie przedstawić przyjazne miejsce do zamieszkania. Temat „Osiedle naszych marzeń” realizowały w grupach jeszcze przed samym festynem. Dzieci tworzyły prace w ramach mikrostrategii rozwoju dzielnicy.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy oraz zaczerpnięcia pomysłów z gabloty „Drugie życie rzeczy”, która prezentuje przydatne przedmioty, które możemy stworzyć z niepotrzebnych już jeansów, puszek, słoików czy starych firanek. Wystarczy trochę wyobraźni, sznurek jutowy, czy koronki, aby stworzyć naprawdę ciekawe wazony, przyborniki, woreczki na warzywa, które zastąpią np. plastikowe torby.

 

wystawaosowa_31052019_mini2