WARSZTATY PSZCZELARSKIE – CH OSOWA NA V OSOWSKIM EKO FESTYNIE
27 kwietnia

Już w piątek, 27 kwietnia, w godzinach od 10:00 do 12:00 w Parku przy ul. Heleny/Diany odbędzie się V Osowski Eko Festyn. Nie zabraknie na nim stoiska naszego Centrum. W tym roku dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z Osowy przygotowaliśmy warsztaty pszczelarskie!

To niepowtarzalna okazja, aby spotkać się i porozmawiać z bartnikiem oraz dowiedzieć się, dlaczego pszczoły są tak ważne dla naszego środowiska. Poza tym uczniowie usłyszą, jak samemu mogą dbać o te małe stworzenia, produkujące miód.

Prelegentem będzie Krzysztof Zdebik – lokalny opiekun uli, które powstały w ramach stawiania miejskich pasiek, przy współpracy z Pszczelarium. Osowskie ule znajdują się na górce przy lesie na terenie naszego Centrum.

Grupy przedszkolne i szkolne, biorące udział w Festynie, będą mogły osobiście dotknąć czy powąchać obudowy plastra pszczelego. Zmierzą się również z zagadkami pszczelarskimi i spróbują odpowiedzieć na pytanie, z czego zrobiony jest plaster i dlaczego poszczególne konstrukcje różnią się kolorami. Centrum Handlowe Osowa stawia na edukację ekologiczną, dlatego też rozdamy dzieciom tematyczne przypinki oraz broszurki z ciekawostkami o pszczołach.

Ponadto jesteśmy fundatorem nagrody w konkursie plastycznym, przeznaczonym dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III z dzielnicy Gdańsk-Osowa, który ogłosiło Stowarzyszenie „INNE jest piękne”. Zadanie polega na zespołowym wykonaniu plakatu edukacyjnego pt. „Człowiek w królestwie pszczół” oraz dostarczeniu gotowych prac na V Osowski EKO FESTYN. W Centrum Handlowym Osowa zorganizujemy wystawę konkursowych obrazów oraz – dla laureatów – warsztaty z pszczelarzem wraz z możliwością założenia stroju małego pszczelarza. Zajęcia dla zwycięzców konkursu odbędą się przy pasiece, która znajduje się na terenie Centrum Handlowego Osowa, w maju bieżącego roku.

Eko Festyn to cykliczna impreza ekologiczna dla dzieci z dzielnicy Osowa, którą organizuje Stowarzyszenie „INNE jest piękne”. Od poprzedniego roku Centrum Handlowe Osowa aktywnie wspiera tę inicjatywę. W 2017 roku najpierw dzieci sadziły kwiatki przy naszym stoisku, a następnie zorganizowaliśmy wystawę tych roślin na terenie CH Osowa.

Zapraszamy do śledzenia relacji z wydarzenia na naszej stronie i na fanpage’u na Facebooku!

 

pszczoly_30042018_mini