Regionalny jarmark lokalnych produktów „Żuławskie Smaki” w CH Osowa
02-03 sierpnia

Już w najbliższy piątek i sobotę, 2 i 3 sierpnia zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę jar-marku, podczas którego okoliczni rolnicy ponownie zagoszczą w naszym Centrum oferując znakomite, regionalne przysmaki.

Tradycyjnie jak co miesiąc na naszym jarmarku lokalni producenci przedstawią swoje przetwory z regionu Żuław. Producenci zrzeszeni w inicjatywie Żuławskie Smaki zaprezentują produkty bez konserwantów, utrwalaczy i barwników. Będzie można skosztować pysznego miodu, domowych pie-rogów, aromatycznych wędlin i kiszonek, a także słodkości z kajmaku.

Kiszonki, słodkości i coś na ząb
Produkty rzemieślnicze proponowane odwiedzającym jarmark „Żuławskie Smaki” z pewnością za-dowolą niejednego konesera. Kiszonki Żuławskiej Zagrody to m.in. ogórki kiszone, kiszona kapusta czy też kiszone buraki, jednakże niewielkie gospodarstwo z Lasowic Wielkich pod Malborkiem swoim flagowym produktem ochrzciło przetwory z ogórka żuławskiego, uprawianego w okolicy. Pierogi Ha-linki to rarytas dla fanów „naszej polskiej potrawy narodowej” – nic nie smakuje lepiej niż ręcznie lepi-one z nadzieniem z lokalnych produktów – sera, ziemniaków, owoców, aromatycznej kapusty kiszonej od sąsiada. Dla miłośników słodkości rarytasem będzie domowy kajmak o niepowtarzalnym smaku znany już na dworach magnatów polskich rodzinnej manufaktury Polder. Przewidzieliśmy coś także dla fanów mięsa – Specjały z Borów to 100% mięsa i zioła bez konserwantów. Ta niewielka przetwór-nia z serca kaszubskiego lasu szczyci się niepowtarzalnym smakiem swoich mięs, który koniecznie musicie poczuć na własnym podniebieniu.

Zapraszamy gorąco do zapoznania się z pełną listą wystawców i ich produktów, które będzie można nabyć i spróbować już 2 i 3 sierpnia w naszym Centrum!

Wystawcy najbliższego Jarmarku „Żuławskie Smaki”

  • Żuławska Zagroda – kiszonki i przetwory warzywne
  • Specjały z Borów – naturalne wyroby mięsne i wędzonki
  • Pierogi Halinki – domowe pierogi i dania kuchni tradycyjnej
  • Polder – tradycyjny Kajmak Pomorski w wielu smakach
  • Żuławska Pasieka Wędrowna – naturalne miody z Żuław

„Żuławskie Smaki” – termin i godziny otwarcia:
2-3 sierpnia 2019
piątek 10:00 – 21:00
sobota 10:00 – 21:00

 

zulawskiesmakijarmarkosowa_29072019_mini2