OTWARTY TRENING Z PAWŁEM KLEJBOREM PRZED WYPRAWĄ NA ELBRUS W CH OSOWA
12 maja

Już w sobotę, 12 maja, o godzinie 11:00 w naszym Centrum rozpocznie się trening marszowo-biegowy, stanowiący element przygotowań podróżnika Pawła Klejbora do wyprawy na Elbrus (5642 m n.p.m.) –najwyższy szczyt Kaukazu, położony na terenie Rosji. Przyjdź i dowiedz się, jak prawidłowo przygotować się do wyprawy górskiej!

Sobotni trening marszowo-biegowy przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną spędzić aktywnie czas w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz dowiedzieć się, jak należy przygotować się do wyprawy w góry, aby uniknąć kontuzji.

W czasie treningu podróżnik będzie miał plecak z 20-kilogramowym obciążeniem oraz maskę tlenową, które symulują warunki wysokogórskie i na terenach nizinnych pozwalają organizmowi przystosować się do wymagającej aury, panującej na najwyższych szczytach Ziemi.

Zbiórka osób zainteresowanych udziałem w treningu odbędzie się w lokalu z wystawą fotograficzną, naprzeciwko sklepu Monnari w CH Osowa, o godzinie 11:00. Obowiązuje wygodny ubiór oraz sportowe buty. Trening potrwa około 40 minut i zostanie poprzedzony krótką rozmową o celu treningów. Następnie wszyscy zainteresowani przebiegną z podróżnikiem Klejborem po malowniczych ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie będą mieli okazję porozmawiać z Pawłem Klejborem i zadać mu nurtujące ich pytania oraz dopytać o treningowe wskazówki.

Podczas sobotniego treningu, po raz pierwszy, zostanie zaprezentowana koszulka z logo CH Osowa, która będzie przekazana na licytację, a dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.

Ponadto, po powrocie z treningu, w Centrum Handlowym Osowa będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną autorstwa Pawła Klejbora i jego przyjaciół oraz osobiście podpytać obecnego autora o historię zdjęć. Wstęp na trening i wystawę jest bezpłatny i nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Nadchodzący trening to kolejne spotkanie, które odbywa się w ramach akcji charytatywnej „Pomaganie przez Wspinanie”, organizowanej na terenie Centrum Handlowego Osowa. Pod koniec kwietnia miała miejsce pierwsza prelekcja, prowadzona przez Pawła Klejbora, oraz nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej „Klejbor na kresach świata”, która dokumentuje górskie wyprawy Pawła Klejbora na Kilimandżaro, Mont Blanc, Gran Paradiso oraz Aconcaguę. Autorem zdjęć jest Paweł Klejbor oraz jego przyjaciele. Galerię zdjęć można oglądać do 27 maja na terenie Centrum Handlowego Osowa, w butiku naprzeciwko Monnari, w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp wolny. Zapraszamy do odwiedzenia tej niezwykle klimatycznej wystawy fotograficznej!

Akcja „Pomaganie przez Wspinanie” została objęta patronatem medialnym: my3miasto.pl oraz Osowa.com

Serdecznie zapraszamy do udziału w zbliżającym się wydarzeniu oraz do śledzenia zapowiedzi kolejnych spotkań z cyklu „Pomaganie przez Wspinanie” na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku!

 

spotkanie_10052018_mini