Jarmark „Żuławskie Smaki” ponownie w CH Osowa
06-07 września

Lato już prawie za nami, nastał czas zbiorów i przygotowania przetworów na zimę. We wrześniowej edycji jarmarku „Żuławskie Smaki” lokalni producenci z Trójmiasta i Żuław przygotowali swoje znakomite produkty i przetwory.

Lipiec i sierpień to czas żniw oraz zbiorów upraw z pól i ogrodów. Także pszczoły kończą powoli swoją pracę, przygotowując się stopniowo do jesieni i snu zimowego. Owoce ich pracy na jarmarku zaprezentuje Żuławska Pasieka Wędrowna z szeroką gamą naturalnych, świeżych miodów w wielu smakach, których będzie można skosztować podczas jarmarku.

„Pomimo ciężkiego dla pszczół sezonu ze względu na bardzo duże amplitudy temperatur udało nam się zebrać około 40kg miodu, gryczanego, rzepakowego z okolicznych Żuław jak i lipowego, po który często z naszą pasieką musimy odbyć podróż nawet do 150km poza najbliższą okolicę. Dlatego właśnie nasze miody są tak wyjątkowe.” – komentuje Pani Elżbieta, z Pasieki Wędrownej.

Zbierając letnie plony, nie zapominajmy także o przetworach i kiszonkach, których dzięki Żuławskiej Zagrodzie z pewnością nie zabraknie. Dla bardziej wytrawnych podniebień wystawcy jarmarku przygotowali znakomite pierogi z lokalnych produktów od Halinki, ale i aromatyczne oraz domowo przyrządzane wędliny i pasztety z Borów. Przy każdym stoisku przewidziane są darmowe degustacje – gwarantujemy, że warto się skusić na przysmaki, których nie znajdziesz w markecie.

  • Żuławska Zagroda – kiszonki i przetwory warzywne
  • Specjały z Borów – naturalne wyroby mięsne i wędzonki
  • Pierogi Halinki – domowe pierogi i dania kuchni tradycyjnej
  • Polder – tradycyjny Kajmak Pomorski w wielu smakach
  • Żuławska Pasieka Wędrowna – naturalne miody z Żuław

Zapraszamy na smakowite zakupy do naszego Centrum!

 

zulawskieosowa_28082019_mini2