Godzina dla Ziemi z Centrum Handlowym Osowa
25 marca

Centrum Handlowe Osowa włącza się w akcję „Godzina dla Ziemi WWF”

W sobotę 25 marca 2017 roku o godz. 20.30 wybije kolejna „Godzina dla Ziemi”, organizowana przez WWF. W tym roku do akcji pod hasłem „Godzina dla Wisły” przyłączy się również Centrum Handlowe Osowa, które o wyznaczonej godzinie symbolicznie wygasi dodatkowe oświetlenie korytarzy galerii oraz elewację wyrażając tym samym swoją troskę o losy najdłuższej polskiej rzeki.

Z roku na rok coraz więcej miast, przedsiębiorstw oraz zwykłych ludzi przyłącza się do kampanii „Godzina dla Ziemi”, której celem jest zmotywowanie mieszkańców naszej planety do przyjęcia proekologicznej postawy oraz oszczędzania energii. Symboliczne zgaszenie światła ma uświadomić każdemu, że codziennie możemy wpływać na środowisko i otaczający nas świat.

W związku z tym, że rok 2017 został ogłoszony Rokiem Wisły, tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi” odbywa się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Tę szczytną akcję wesprze także Centrum Handlowe Osowa, które w sobotę 25 marca punktualnie o godzinie 20.30 wygasi elewację budynku oraz korytarze w centrum..

„Centrum Handlowe Osowa od początku funkcjonowania dba o środowisko naturalne, a przyłączenie się do ogólnoświatowej akcji ‘Godzina dla Ziemi’ jest tylko tego potwierdzeniem. W tym roku wygaszenie głównych iluminacji jest symbolem troski o Królową Polskich Rzek i zwróceniem uwagi na ochronę środowiska naturalnego w naszej najbliższej okolicy. Zachęcamy zarówno naszych Klientów, jak i najemców do włączenia się w tę akcję” – mówi Aleksandra Słowińska, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

„Godzina dla Ziemi” to coroczna akcja ekologiczna organizowana przez WWF (World Wide Fund for Nature, czyli „Światowy Fundusz na rzecz Przyrody”). Po raz pierwszy zorganizowana została w 2007 roku i od razu stała się fenomenem na skalę światową. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, aby skupić się na tym, co łączy nas wszystkich – na naszej planecie.

 

76765_428_06WWF_grafika na fb_v1