AKCJA CHARYTATYWNA „POMAGANIE PRZEZ WSPINANIE” W CENTRUM HANDLOWYM OSOWA
21 kwietnia - 27 maja

Już w sobotę 21 kwietnia o godzinie 12:00 zapraszamy na otwarcie wydarzenia „POMAGANIE PRZEZ WSPINANIE”, które odbędzie się na terenie naszego Centrum.

„POMAGANIE PRZEZ WSPINANIE” to projekt charytatywny, który obejmuje dwie wystawy fotograficzne oraz wykłady, warsztaty i trening, prowadzone przez Pawła Klejbora – trójmiejskiego alpinistę, który podejmie atak szczytowy na Elbrus w terminie 7-19.06.2018 roku.
W związku z tym wydarzenie podzielono na dwa etapy, gdzie część spotkań zapowiada wyprawę na Elbrus, a część odbywa się po powrocie z wyjazdu i jest dokumentacją górskiej podróży.

Najważniejszym celem akcji, organizowanej na terenie Centrum Handlowego Osowa, jest pomoc potrzebującym – pieniądze z licytacji koszulki z logo CH Osowa, w której zostanie podjęty atak szczytowy na Elbrus, zostaną przekazane na rzecz Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.

Kwietniowe spotkanie rozpocznie się prelekcją Pawła Klejbora – mieszkańca Trójmiasta, który podróżuje po najwyższych szczytach Ziemi – a następnie będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną „Klejbor na kresach świata”, której autorem jest nasz Gość i jego przyjaciele.

To niezwykła okazja, aby posłuchać niecodziennej, górskiej opowieści, przeplatanej filmikami prosto ze szlaków górskich, aby osobiście porozmawiać z podróżnikiem, a także obejrzeć kolekcję wyjątkowych, klimatycznych zdjęć, wśród których nie brakuje obrazów ze szczytów, górskich pejzaży, ujęć nocnych z rozgwieżdżonym niebem czy nietypowej restauracji na skale, do której sposób dotarcia dyktują przypływy i odpływy wody, a także portretów z mieszkańcami odwiedzonych miejsc.

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan sobotniej odsłony „POMAGANIA PRZEZ WSPINANIE”:

  •  21 kwietnia, sobota, godz. 12:00 – Prelekcja i otwarcie wystawy fotograficznej
    Prelekcja odbywa się w godzinach od 12:00 do 13:30, a następnie do godziny 14:00 przeznaczono czas na pytania i rozmowę z podróżnikiem. Zapraszamy do posłuchania opowieści o odbytych podróżach na Kilimandżaro, Mont Blanc, Gran Paradiso, Aconcaguę oraz o przygotowaniach do wyprawy na Elbrus! Miejsce: butik naprzeciwko Monnari.
  •  21 kwietnia-27 maja – Wystawa fotograficzna „Klejbor na kresach świata”
    Galeria zdjęć będzie eksponowana w butiku naprzeciwko Monnari, na terenie naszego Centrum, do 27 maja. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia CH Osowa.

Patronami medialnymi wydarzenia zostali: my3miasto.pl oraz Osowa.com

Wstęp jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

pomaganie_17042018_mini2